Ağrı Kesici Bitkiler | Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Bitkisel Tedavi ve Şifalı Bitkiler | Bitkisel Tedavi

Yorum Yok
Anasayfa > Ağrı Kesici Bitkiler

Ağrı Kesici Bitkiler

Ağrı Kesici Bitkiler

Kocakarı ilaçlarını mutlaka duymuşuzdur. Yıllardır kulaktan kulağa süregelen bu kaynağı belli belirsiz şifa tariflerinin günümüzde hala rağbet görmesi işe yaradıklarının kanıtı olarak gösterilebilir. Öyle ki aktarların ayakta kalabilmesinin en önemli sebeplerinden birisi de bahsi geçen bu kocakarı ilaçlarıdır. Umulduğu hastalığa çare olup olmadığı her daim net olmayan bu atalardan gelen şifa reçetelerinin elbette riskleri de bulunmaktadır. Uygulayıp uygulamak size kalmış fakat ağrı, sancı ve sızılar için sizlere önermek istediğimiz bir kocakarı ilacımız var. Her biri ayrı ayrı şekilde uygulanması gereken kocakarı tavsiyeleri şu şekilde;

Bitkisel Doğal Ağrı Kesiciler Nasıl Hazırlanır.

  • 100 gram tuzsuz tereyağı, 25 gram karabiber ve 25 gram sarımsağı su ile karıştırıp kaynatıyoruz. Kaynatma sonucunda elde ettiğimiz solüsyon (yağ şeklinde) ile ağrıyan bölgeniz ovulursa ağrınız kesilmese dahi azalacaktır.
  • Diğer tarifimiz ise oğul otu ile balın karıştırılıp yenilmesi şeklinde. Oğulotu ile balın karıştırılıp yenmesi mide, karın ve bağırsak ağrılarına iyi gelecektir.
  • Bir diğer tarifimiz ise karabaş otunun kaynatılarak suyunun içilmesi şeklinde.
  • Yine ilginç bir bölgesel, bitkisel ağrı kesici olarak kullanabileceğiniz kocakarı tarifi ise tereyağının eritilip sıcak bir yün üzerine dökülmesi, elde edilecek sıcak yünün ağrıyan bölgeye, uzva sarılıp bağlanması şeklinde. Bu sarma işlemi ağrıyan bölge ya da uzuv üzerindeki ağrıyı izole edecektir.
  • Son tarif ise kocakarı ilaçlarının olmazsa olmazı zeytinyağı ile yapılıyor. Zeytinyağı ile portakal kabukları aynı şişe içine konulur. Bu şişe iki hafta boyunca güneşe karşı asılı bırakılır. Bu işlem neticesinde elde edeceğimiz yağ bir nevi bitkisel solüsyon şeklinde işimize yarayacak. Bu doğal solüsyon ağrıyan yer üzerine masajla uygulanırsa ağrıyan bölgeye iyi gelecektir.

Yazının başında da belirttiğimiz gibi bu tariflerin kesin şekilde işe yarama garantisi yok. Uygulayıp uygulamamak, faydasını ya da zararını görmek sizin inisiyatifinizde.
Herkese sağlıklı günler.

İlgili Diğer Yazılar

Bkz. , , , , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


− 2 = dört