Alzheimer Hastalığı Nedir? Tedavisi Nasıldır? | Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Bitkisel Tedavi ve Şifalı Bitkiler | Sağlıklı Yaşam Önerileri

Yorum Yok
Anasayfa > Alzheimer Hastalığı Nedir? Tedavisi Nasıldır?

Alzheimer Hastalığı Nedir? Tedavisi Nasıldır?

Alzheimer Hastalığı Nedir? Tedavisi Nasıldır?

Alzheimer insan beynindeki hatıraları, anıları ve öğrenilmiş yetileri günden güne silen, size geride unutkan bir insan bırakan hastalığın adıdır. Günümüzde Alzheimer (alzaymır) hastalığı ile mücadele eden insan sayısı günden güne artmaktadır. Özellikle de yaşlı bireylerde kendini gösteren bu hastalığı biraz daha yakından tanıyalım.

Alzheimer Nedir?

Alzaymır kısaca unutkanlıktır. Hatta o kadar ileri seviye bir unutkanlıktır ki bir sabah uyandığınızda yanınızda yatan 40 yıllık eşinizi bile hatırlayamaz hale gelebilirsiniz. Tıpkı filmlerde olduğu gibi ben neredeyim, sen kimsin ve neden yanımda yatıyorsun gibi cümleler kurabilirsiniz. Tıbbi olarak anlatmak gerekirse beynin günden güne hafıza ve depolama fonksiyonlarını kaybetmesidir.

Alzheimer (Alzaymır) Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Pratik hesap ve işlemleri artık kolayca yapamıyorsanız, daha fazla unutmaya başlıyor ve kısa kısa notlar alıyorsanız, eskiden çok iyi bildiğiniz yolları ya da tarifleri artık daha zor hatırlıyorsanız, karakter ve ruh hallerinizde sık değişmeler var ise, çok basit konularda bile karar verirken zorlanıyorsanız maalesef sizde de alzheimer belirtileri başlamış demektir.

Alzheimer Testi Nedir?

Çok basit 20-25 sorudan oluşan bu test sayesinde en azından Alzheimer hastalığı sizde baş göstermiş mi anlayabilirsiniz. Teste verdiğiniz cevaplara göre siz de kendinizi en azından bir ön değerlendirmeden geçirmiş olabileceksiniz. Alzheimer testi için buraya bakabilirsiniz.

Alzheimer Tedavisi Nedir?

Esasında alzaymır hastalığı tedavisi maalesef yoktur. Bu durumda hayati önem taşıyan nokta ise bu hastalığın teşhisinin erken konulması ve daha fazla ilerlemesinin engellenmesidir. Yani amaç ilerleyen dönemlerde hastanın yaşam kalitesini en üst noktada tutabilme olmalıdır. Şu anda tedavisi olmaması ilerleyen zamanlarda bu hastalığa çare bulunamayacağı anlamına da gelmemektedir. Şu anda alzaymır tedavisi için ümit verici çalışmalar sürdürülmektedir.

Alzheimer İçin Şifalı Bitkiler

Doğann alzheimer hastaları için sunduğu hediyeler vardır. Alzaymır hastalığı için şifalı bitkiler ise daha çok hafızayı güçlendirme amaçlı kullanılan bitkilerdir. Bu bitkiler; horsebalm bir diğer adıyla monarda, biberiye, brezilya kestanesi, bakla, karahindiba, çemen otu, ginko, adaçayı, ısırgan otu ve gotu kola otudur.

Hafızamızı Nasıl Canlı Tutabiliriz

Son bir hatırlatma; Sürekli beyin egzersizleri yaparak, bulmaca çözerek ve hafızamızı tazeleme amaçlı zorlarsak alzheimer hastalığına karşı bireysel anlamda en etkin savaşı vermiş oluruz.

Bir önceki yazımız olan Kahvenin Faydaları ve Zararları Nelerdir başlıklı makalemizde kahve fayda ve zararları, kahvenin anavatanı neresidir ve kahvenin etkileri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Diğer Yazılar

Bkz. , , , , , , , , , , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


4 × yedi =