Ateş Düşürücü Bitkiler | Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Bitkisel Tedavi ve Şifalı Bitkiler | Bitkisel Tedavi

Yorum Yok
Anasayfa > Ateş Düşürücü Bitkiler

Ateş Düşürücü Bitkiler

Ateş Düşürücü Bitkiler

Bu makalemizde vücudumuzun hastalıklara karşı en çok verdiği tepkilerden biri olan ateş yükselmesi bir diğer adı ile hararet yükselmesine karşı şifalı bitkisel çözümleri anlatacağız. Bilindiği gibi her yaşta insan hasta olduğunda ilk önce ateşi var mı diye bakılır. Çünkü hastada ateş yükselmesi hastalıkların en yaygın ve en bilinen yan etkilerinden birisidir.

Ateş Nasıl Ölçülür?

Hastada ateş yükselmesi çeşitli yollarla tespit edilebilir. Hastanın alnına ya da boyun altına el ile dokunulduğunda genelde ateş olup olmadığı anlaşılabilir fakat eğer ateşi kontrol eden kişinin eli yeterince hassas değilse veya elleri en az hasta kadar sıcak ise ateş termometre ile daha hassa olarak kontrol edilebilir. Elektronik veya düz termometre ile yapılabilecek hasta ateşi ölçümünde termometre yaygın bilinen şekli ile dil altına konulup yaklaşık 5 dakika kadar beklenir. Bebeklerde ise koltuk altı ve popo bölgesine termometre konularak yapılan ölçümler de yaygın bilinen uygulamalar arasındadır.

Ateş Kaç Derece Olmalıdır?

Sağlıklı bir insanın ateşinin 37 derece olması gerekmektedir. Bebeklerde de bu ısı aynıdır. 37 dereceden fazla olan her sıcaklık hastaya ciddi zarar vermektedir. Hele ki vücut sıcaklığı 40 derece ve üzeri olduğu durumlarda hastanın havale geçirme riski vardır.

Ateş Düşürücü Şifalı Bitkiler Nelerdir?

Ateş düşürmek için şuruplar, ateş düşürücü ilaçlar olsa da doğa bize bu konuda da yardımcı oluyor. Ateş veya hararet için şifalı bitkileri ve bu şifalı bitkilerin nasıl hazırlandığını sizler için sıraladık.

Papatya ve arpa beraber kaynatılıp bir bardak içilirse bu bitkisel karışım vücut ısısına iyi gelecektir. Bir diğer ateş düşürücü şifalı bitki ise akasya çiçeğidir. Akasya çiçeği yaprakları ve dallarını kaynatıp kafanızı yıkarsanız bu mini duş hararetinizi alacaktır. Bunu ateş düşürmek için soğuk duş uygulaması yerine de düşünebilirsiniz.

Bu bahsettiğimiz ateş düşüren şifalı bitkilere ek olarak taze üzüm, tahin pekmez yemek de vücut hararetini alacaktır. Bahsi geçen uygulamalar tavsiye niteliğindedir ve uygulayıp uygulamamak insiyatifinize bırakılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Buğday Faydaları Ve Zararları başlıklı makalemizde buğday nerelerde kullanılır, buğday ürünleri ve buğdayın faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Diğer Yazılar

Bkz. , , , , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


beş + = 13