Diyabet Yani Şeker Hastalığı Nedir | Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Bitkisel Tedavi ve Şifalı Bitkiler | Sağlıklı Yaşam Önerileri

Yorum Yok
Anasayfa > Diyabet Yani Şeker Hastalığı Nedir

Diyabet Yani Şeker Hastalığı Nedir

Diyabet Yani Şeker Hastalığı Nedir

Diabet halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen ve yaygın olan bir rahatsızlıktır. Genellikle yetişkinlerde ve bazen de gençlerde görülen diabet, zamanında teşhis edilemezse istenmeyen durumlar ortaya çıkabilmektedir.Bu nedenle diabet hastalığına erken teşhis konulması bireylerin tedavi süreçlerinde olumlu neticeler almak adına önemlidir. Bu makalemizde diabetin belirtileri ve diabet tedavisi hakkında bilgiler vermeye çalışacak ve gereken önlemleri almanıza yardımcı olacağız.

Şeker Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Diabetin yani şeker hastalığının belirtileri arasında ağız kuruluğu ve olağandan fazla su içme isteği vardır. Bunun yanı sıra sık idrara çıkma ve bu sürecin gece de devam etmesi vardır. Diğer yandan çok yemek yeme ve sık açlık hissinin duyulması da diabetin belirtileri arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra halsizlik, aşırı kilo kaybı, vücut üzerinde oluşan yaraların normalden uzun sürede iyileşmesi ve 4 kilogramın üzerinde bebek doğurmak şeker hastalığının belirtileri arasında sayılabilir.

Şeker Hastalığının Tedavisi Nedir?

Diabetin tedavisi iki farklı şekilde olmaktadır. Bunlardan birincisi diyabetin kontrol altına alınması ve ikincisi ise yan etkilerin önlenmesi şeklindedir. Kanda bulunan glikoz miktarının artış göstermesi kanın akışkanlığını yavaşlatmakta ve bu nedenle kılcal damarlar ve hücreler yeteri kadar beslenememektedir. Diyabet hastalarında dokuların yeteri kadar beslenememesi dokuların ölmesine neden olmaktadır. Bu durum ise ayaklarda iyileşmesi zor yaraların meydana gelmesine neden olmaktadır. Çıkan bu yaralar doku beslenmesinin de kötü olması nedeniyle oldukça zor iyileşmektedir. Tüm bunlardan ötürü diyabet hastalarının ayakkabı seçimlerinde daha dikkatli davranmaları gerekmektedir. Tüm bunları bir kenara bırakacak olursak şeker hastalığının kalıcı bir tedavisi maalesef bulunmamaktadır. Sadece kontrol altına alınabilen bu rahatsızlık için en etkili tedavi yöntemi ise erken teşhistir.

Bir önceki yazımız olan Gözenek Sıkılaştırıcı Maske başlıklı makalemizde bitkisel cilt bakım ürünleri, cilt beyazlatma ve cilt lekelerine doğal çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Diğer Yazılar

Bkz. , , , , , , , , , , , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


4 × altı =