Evde Kilo Vermenin Yolları | Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Bitkisel Tedavi ve Şifalı Bitkiler | Sağlıklı Yaşam Önerileri

Yorum Yok
Anasayfa > Evde Kilo Vermenin Yolları

Evde Kilo Vermenin Yolları

Evde Kilo Vermenin Yolları

İnsanlar zayıflamak ve daha güzel görünmek için zayıflama hapları, medical ilaçları şuursuzca kullanıyor. Zayıflamak niyetinde olanların kullandıkları ilaçların çoğu da bilinçsizce kullanılıyor. Bu da gerçekten istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor.  Sağlıklı zayıflamak isteyenler için doğal yöntemler de mevcut. Yapılması gereken günlük yaşantımızda ufak tefek değişiklikler. İlk adım olarak kişisel motivasyon amaçlı bilinç altımıza zayıflamak istediğinizi yerleştirmemiz gerekli. Bunun için de dengeli beslenmenin yanı sıra az ve sık yemek yiyerek metabolizmamızın düzenli çalışmasına yardımcı olmalıyız. Bu yöntem vasıtasıyla kilo vermeye başladığımızda vücudumuzun yapısını bozmadan sağlıklı şekilde hücre içlerine yerleşen yağları yakabiliriz. Bu son günlerde oldukça yaygın olarak duyduğumuz bitki çayları da sağlıklı ve bitkisel zayıflamada oldukça etkilidir ürünlerdir. Vücudumuzdaki toksinleri atmada bu çaylar iyi bir antioksidan görevi göreceklerdir.

Kilo Vermek İçin Bitkisel Çaylar Nelerdir?

Sağlıklı ve bitkisel zayıflamada etkinlik sağlayan bitki çayları yeşil çay, mate çayı, biberiye, funda yaprağı, kekik ve safran çayı tamamen doğal bitki çaylarıdır. Bu bitkisel çaylar az önce de anlattığımız üzere vücuttaki yağların yakılmasına yardımcı olur. Elbette çay içip zayıflamayı beklemeyin. Çayın yanı sıra spor ve hareket çok önemlidir. Her gün, her gün olmazda da 2-3 günde bir en az 1 saat yürüyüş yapın hatta mümkünse yüzün. Eğer yapabiliyorsanız diğer spor dallarını da deneyin. Spor yapmak sağlıklı ve bitkisel zayıflamada size çok yardımcı olacaktır.

Zayıflama sürecinde yeme alışkanlığı olarak uzmanlar günde 7 öğün yemek yenmesini öneriyor. Bu size çok fazla görülebilir ama işin detayları farklı. Bu 7 öğünün 3’ü ana öğün 3’ü ara öğün şeklinde olmalıdır. Ayrıca akşam 7 den sonra ağır yemekler yememeye özen gösterilmelidir. Öğünler içerisindeki porsiyonlar da 2 den 1 e indirilmelidir. Ayrıca günde en az 2 litre su da içilmeli ve yemek yavaş yavaş yenilmelidir.

Sebze ve meyve tarafına bakılırsa az şekerli mevsim sebze ve meyveleri, yeşil salata, doğal müsli ya da yulaf ezmesi, hayvansal gıda olarak da yağsız süt ürünleri, uygun pişmiş derisiz beyaz et tüketilmelidir. Tere tohumu, funda yaprağı, yeşil çay, krom ve zencefil sağlıklı zayıflama yolunda size katkı sağlayacaktır.

Yemeklerden sonra bitki çayları içebilirsiniz. Önemli bir hatırlatma; Akşamları mümkün mertebe erken yemek yenilmeli, sabah erken kalkılmalı ve düzenli uyku uyunmalıdır. Çünkü erken kalktığınızda metabolizmanız hızlanır, sabah sporu  ise vücudu canlandırıp, harekete geçirir.

Sağlıklı günler.

Bir önceki yazımız olan Isırgan Otunun Faydaları başlıklı makalemizde isirgan cayinin faydalari, isirgan otu ve isirgan otu cayi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Diğer Yazılar

Bkz. , , , , , , , , , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


3 − bir =