Gribe Karşı Önlemler | Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Bitkisel Tedavi ve Şifalı Bitkiler | Sağlıklı Yaşam Önerileri

Yorum Yok
Anasayfa > Gribe Karşı Önlemler

Gribe Karşı Önlemler

Gribe Karşı Önlemler

Doç. Dr. Wayne A. Marasco tarafından açıklanan gribe karşı kalıcı korunma yolları, bilinen yöntemlerin aksine yeni bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Wayne, kısa bir zaman içerisinde her yıl değişen grip aşısı içeriğinin artık değişmeyeceğini ve yeni kalıcı bir korunma yönteminin ön plana çıkacağını vurguluyor.

Gribe Karşı Kalıcı Korunma Nasıl Olacak?

Wayne tarafından yapılan açıklamada yakın bir zaman içerisinde sadece kuş gribi değil, birçok farklı gribe yol açan virüslerin etkisiz hale getirileceği ifade ediliyor. İnfluenza virüslerinin yarısından fazlasını etkisiz hale getireceği söylenen yeni antikorların bulunduğunu belirten Wayne “İnfluenza virüsleri bizleri genelde kış aylarında etkiliyor ve yeni bulunan antikorlar ise kışın etkileşim sürecine giren bu virüslerin yeni bir kısmını tanıyor. Kısa bir zaman içerisinde daha fazla influenza virüsü tanıyacak antikorların üretilmesi için çalışılıyor” şeklinde konuştu.

Diğer yandan Nature Structural and Molecular Biology dergisinde yeni üretilen antikorların ilaç şeklinde kullanılmaya hazırlandığını ifade eden Marasco, antikorlar üzerinden elde edilen ilaçların kolon, göğüs ve lenfoma gibi kanser hastalıklarında da kullanılacağını belirtiyor. Ayrıca Wayne, üretilen yeni antikorların uzun süreli grip aşısı çalışmalarına yön vereceğini ve bu şekilde gripten kalıcı korunmanın mümkün hale geleceğini belirtiyor.

Bunların yanı sıra üretilen yeni antikorların tamamının insan antikor ilaçları içerisinde geliştirilebildiğini ve bunların klinikler bünyesinde kullanılabileceğini söyleyen Wayne, ayrıca yeni üretilen antikorların grip aşısının yerini alamayacağını da belirtmeden geçmiyor. Ancak bu antikorlar sayesinde uzun süre gripten korunmak için aşı üretilebileceğini ve bu antikorların aşı üreten bilim adamlarına yol göstereceğini özellikle vurguluyor. Bunun için yapılması gereken ise virüs içerisinde yer alan hedef bölgenin aşı ile etkisiz hale getirilmesi ve bu özelliklere sahip bir aşı üretilmesinin zorunlu olduğu ifade ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Alzheimer Hastalığı Nedir? Tedavisi Nasıldır? başlıklı makalemizde alzaymır belirtileri, alzaymır bitkisel tedavisi ve alzaymır hastalığının belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Diğer Yazılar

Bkz. , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


üç + 7 =