Kirpikleri Uzatmak İçin Şifalı Bitkiler | Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Bitkisel Tedavi ve Şifalı Bitkiler | Kaş ve Kirpik Bakımı

1 Yorum
Anasayfa > Kirpikleri Uzatmak İçin Şifalı Bitkiler

Kirpikleri Uzatmak İçin Şifalı Bitkiler

Kirpikleri Uzatmak İçin Şifalı Bitkiler

Kirpikler pek dikkat edilmiyor olsa da can alıcı bakışların, karşınızdaki insana mesaj vererek bakış atabilmenizi sağlayan önemli bir dış görünüş enstrümanıdır.

Kirpikler takma gibi nasıl görünür

Kirpiklerin takma kirpik gibi görünmesi için, tamamen bitkilerden hazırlanan ev yapımı bir kirpik besleyici karışım kullanabilirsiniz.

Kirpikleri uzatan bitkisel karışımı ise şu şekilde hazırlanabilir; İlk olarak 1 bardak su kaynatılır. Kaynatılan su soğumadan 1 çay kaşığı hint yağı, ve 10-14 gr kakao yağı (yaklaşık 1 yemek kaşığından birazaz) eklenir. Kirpik uzatıcı karışım krem kıvamına gelene kadar biraz karıştırılır. Fakat bu karıştırma işlemi esnasında suyun sıcak olması gerekli. Karışımın doğrudan ateş üzerinde kaynatılması karışımın içine katılan bitkisel değerlerin özelliğinin kaybolmasına neden olabilir. Ev yapımı kirpik uzatıcı bitkisel kremin besleyici özelliğini kaybetmeden karışabilmesi için en uygun yöntem, bu karışımın bulunduğu kabın başka bir kaynar su dolu  kaba konmasıdır. Bu şekilde karışımı bildiğiniz krem kıvamına gelene kadar karıştırılması gerekmekte. Karışımı krem kıvamına geldiği zaman ise soğumaya bırakın.

Hazırlamış olduğunuz bu kirpik uzatıcı bitkisel kürü 15 gün, gözlerinize kaçırmadan yatmadan önce kirpiklerinize sürmelisiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, kirpik uzatıcı bitkisel karışımı kirpiklerinize, kirpik kökünden, kirpik ucuna doğru sürmeniz gerektiğidir. Bu hassas sürme işlemi için kulak temizleme çöpü ideal bir yardımcı olabilir. Veyahut bitmiş bir maskaranızın fırçası da size yardımcı olabilir. Tabi iyice temizlenmiş olması koşuluyla.

Kirpiklerim hiç gür değil diye şikayetçi iseniz, tarifini verdiğimiz kirpik gürleştirmek için bitkisel kürü haricinde şukirpik gürleştiren karışım da işinizi görecektir. Kirpik gürleştirici doğal karışım olarak da bilinen bu tarifte ise kullanılan malzemeler ve yapım aşamaları şu şekilde. Eşit ölçüde badem yağı ve hint yağını bir şişede karıştırın. Bu karışımı 15 gün boyunca yatmadan önce tıpkı az önce açıkladığımız şekilde, kirpiklerinize uygulayın. Yazımızda verdiğimiz 2 karışımı aynı anda kullanmayın. 2 uygulama arasında 1 haftalık zaman dilimi koyun. Aksi takdirde son uyguladığınız karışım pek fazla etkili olmayabilir. Vermiş olduğumuz tarifleri kullanıp kullanmamak ise tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

Sağlıklı günler.

Bir önceki yazımız olan Cilt Sıkılaştırıcı Maske başlıklı makalemizde cilt bakımı maskeleri, cilt gözenek sıkılaştırma ve cilt gözeneklerini sıkılaştırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bkz. , , , , , , , ,

Yorumlar (1 Yorum)

  1. kader diyor ki:

    kipriklerim çok dökülüyor çok cansız lütfen yardımcı olun

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


sekiz − 5 =