Kilo Vermek İstiyorum | Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Bitkisel Tedavi ve Şifalı Bitkiler | Sağlıklı Yaşam Önerileri

Yorum Yok
Anasayfa > Kilo Vermek İstiyorum

Kilo Vermek İstiyorum

Kilo Vermek İstiyorum

Denemediğim diyet, yol, yöntem kalmadı ama hala kilo veremiyor musunuz? Belki de gözden kaçırdığınız bir şeyler vardır. Sizin için hazırladığımız makalelere mutlaka göz atın!

Kilo vermeye nasıl başlanmalı?

Tüm insanların vücut yapısı ve vücudunun olaylara verdiği tepki farklıdır. Bu nedenledir li kilo vermeye başlamadan önce vücudunuzu iyice tanımalısınız. Senelerdir onunla beraber yaşadınız ama onu ne kadar tanıyorsunuz? Örneğin başkasında kilo almaya neden olmayan bir gıda sizin vücudunuzda kilo yapabilir veyahut bunun tam tersi de olabilir. Yıllardır duyduğunuz bizim bir arkadaş var yiyor yiyor ama bir türlü kilo almıyor şeklinde konuşmaların sebebi herkesin metabolizmasının birbirinden farklı olmasıdır.

Vücudumu nasıl tanıyabilirim?

Bunun yapmanız maalesef mümkün değil. (En azından detaylı olarak). Üşenmeyip bir diyetisyene (artık tüm devlet hastanelerinde diyetisyenler mevcut) gidip bazal metabolizmanızı ölçtürmelisiniz. Hangi besinlerin vücudunuzda kilo yaptığını, hangi besinlerin tok tuttuğunu öğrenmeniz tüm hayatınız boyunca size kılavuzluk edecek bilgilerdir. Örneğin okuduğunuz bir diyet programın sizin için alerji yapan gıdaları tüketmenizi istiyor, sizde gerçekten kendinizi tanımıyorsanız alerjiden kaçınmanız bu durumda mümkün değildir.

Kilo vermek için motive olamıyorum!

Kilo verme noktasında en son durak insanın iradesinden geçiyor. Eğer diyet sürecinde motivasyon eksikliği yaşarsanız –ki bu çok sık olan bir durumudur bir an evvel motivasyonunuzu geri kazanmalısınız. Bunun için mesela eski resimlerinize bakabilirsiniz. Acımasız bir öneri ama sizi gaza getirecektir.

Kilo verdikten sonra ne yapılmalı?

Çoğu insan için ideal kiloya ulaştıktan sonraki süreç kilo vermekten çok daha sancılıdır. İnsan psikolojisi bu kaç ay sabır gösterdim artık yemeyi hak ettim diye dürtükleyecektir. Eğer bu duyguyla tekrar yemek yemeye başlarsanız, kilo veren birçok insan gibi siz de hızla kilolarını geri alacaksınız. Maalesef bu noktada da bir diyet programı daha uygulamanız gerekiyor. Vücudunuzu dengeye oturtmanız için bu şart! Unutmayın ki eski yeme alışkanlıklarınıza dönmemeniz gerekiyor. E zaten eski beslenme alışkanlıklarınızda sorun olmasaydı diyet yapmaya ihtiyacınız olmayacaktı ki.

Bir önceki yazımız olan Isırgan Otunun Faydaları başlıklı makalemizde isirgan cayinin faydalari, isirgan otu ve isirgan otu cayi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Diğer Yazılar

Bkz. , , , , , , , , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


sekiz − 1 =