Konsantrasyon Egzersizleri | Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Bitkisel Tedavi ve Şifalı Bitkiler | Sağlıklı Yaşam Önerileri

Yorum Yok
Anasayfa > Konsantrasyon Egzersizleri

Konsantrasyon Egzersizleri

Konsantrasyon Egzersizleri

Uyandığımızda yorgun şekilde uyanıyorsanız bu yazımızı dikkatlice okuyun.

Düzenli ve dinlendirici bir uykunun sağlığımız açısından önemi çok fazladır. Enerjimiz açısından da durum aynı şekilde. Her gece yatağa aynı saatte girip, her sabah aynı saatte uyanmak, vücudumuzun canlılığını arttırmakta bize yardımcı olur. Buna karşılık vücudumuz da size gün boyu zindelik hediye verir.

Sabah Uyandıktan Sonra Neler Yapılmalı?

Uykudan uyandığınızda tıpkı yoga hareketlerinde olduğu gibi yavaşça esneme hareketleri yapmak, vücudunuzun enerjisini toplamasına yardımcı olacaktır. Bu hareketler bize aynı zamanda zihninize odaklanmanızı sağlatacaktır. Yine bu hareketler beyin düşünce gücünüzü ve canlılığınızı arttırmaya yardımcı olacaktır. Sabah durgunluğunu üzerinizden atıp güne zinde başlamanız konusunda size yardımcı olacaktır. Bununla beraber normal rutin uyandığınız saatten yarım saat önce uyanıp egzersiz ve yürüyüş yapmak da beyin düşünce gücünüzü ve canlılığınızı arttırmaya yardımcı olur.

Tüm bunlara ek olarak sabah uyandığınız zaman alacağınız ılık bir duşun gün boyunca sahip olacağınız enerji açısından önemi çok büyüktür. Suya temas ederek pozitif  şekilde güne başlarsanız, hem vücudunuzun hem de beyin düşünce gücünüzün birlikte ne kadar zinde olduğunu göreceksiniz.

İşin beslenme tarafında ise içeceğiniz kafeinli içecekler enerji toplamanıza yardımcı olacaktır. Önemli bir noktada kafeini dozunda almaktır. Çok fazla alırsanız çok daha sağlıksız olabilirsiniz. Önerimiz bir bardak kahve veya elma. Kahve ve elmanın içinde bulunan kafein sayesinde gün boyu canlılığınızı koruyabilirsiniz. Bununla beraber taze meyve suları içmekte faydalıdır. Meyve suyunun yanında ceviz ve kuru üzümde yenilirse meyve suyunun etkinliği artacaktır.

Stres veya bunalma gibi durumlarda, burundan derin nefes alıp tutarak oksijenin vücudun her yerine gitmesi sağlanırsa beynin enerjisi açılıp, zihniniz berraklaşacaktır. Sinir ve stres mi? o zaten yok oldu gitti!

Bir önceki yazımız olan Isırgan Otunun Faydaları başlıklı makalemizde isirgan cayinin faydalari, isirgan otu ve isirgan otu cayi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Diğer Yazılar

Bkz. , , , , , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


yedi × 8 =