Maranki Kozmik Beden Temizliği | Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Bitkisel Tedavi ve Şifalı Bitkiler | Bitkisel Tedavi

Yorum Yok
Anasayfa > Maranki Kozmik Beden Temizliği

Maranki Kozmik Beden Temizliği

Maranki Kozmik Beden Temizliği

Prof. Dr. Ahmet Maranki kozmik olarak bedenimizi nasıl temizleyeceğimizi ve bu yolla nasıl 10 yaş gençleşebileceğimizi anlatıyor.

Kozmik beden temizliği olarak bilinen hem beden hem de ruh olarak kendinizi temizleme imkanı veren bu işlem yılda 2 kere sonbahar ve ilk bahar aylarında ay dolunay şeklinde olduğunda yapılır. Bunun nedeni ise ayın çekim kuvvetinden istifade edilebilmesi ve bedenimizdeki suların da çekileceğinin düşünülmesidir. Bahsi geçen zamanda uygulanma yapılırken, vücuttaki kalın bağırsaklar, safra kesesi, karaciğer, akciğer, pankreas ve dalağın temizlendiği bilinir.
Beden temizliği hangi hastalıklara karşı yapılır?
Kozmik Beden Temizliği, ölümcül hastalıklardan kanserhepatit B, hepatit C, reflü, ülser, kalın bağırsak hastalıkları, hemoroid, safra kesesi taşı ve safra kumları tedavisinde etkilidir.

Kozmik beden temizliği yaparken ne kullanılır?
Kozmik dönemde iken uygulanacak kür sayesinde bağırsakların ve sindirim sisteminin arındırıp boşaltımı bu sistemleri rahatlatacaktır. Eylül, ekim ve kasım aylarında olmak üzere her ayın dolunay olduğu dönemde aşağıdaki tarifi verilen kür kullanılabilir.
Kozmik beden temizliği kürü için gerekli malzemeler:

  • Lahana
  • Yeşil elma
  • Kırmızı pancar
  • Mevsimine göre ıspanak
  • Havuç

Hafif sebzeler ile hazırlanılan kürün yanında, maydanozun suyu sıkılarak her sabah, 2 bardak içilmelidir. İçilmeden önce maydanoz suyu ılıtıldıktan sonra, içine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı koyulması sindirimin açısından faydalı olacaktır.

Öğlen öğününde ise mevsiminde olan (besin değeri kaybolmaması açısından tufanda sebze tercih edilmemelidir) sebzeler 5 dakika hafif haşlanarak yenir, haşlama suyunun da tıpkı maydanoz suyu gibi içilmesi gerekmektedir.

Akşam öğünlerinde ise, salata ve sebze çorbası yenilmelidir. Burada hedeflenen beslenme ve sindirim sistemimizin hafifletilmesidir. Kozmik temizliğin son gecesi ise akşam yemeği yerine 1 su bardağı limon suyu ve 1 su bardağı zeytin yağının yudum yudum içilmesi ve burundan nefes almaya özen gösterilmesi de uyulması gereken kozmik temizlik şartlarındandır. Bu yağ bedeninizde gezinecek ve lavman yapabilmemize yardımcı olacaktır.

Önemli bir nokta ise kür boyunca kesinlikle ekmek, hayvansal gıdalar, et, süt, yumurta, peynir yenilmemeli ve siyah çay içilmemelidir. Hele ki konsantre gıdalar ve şeker kullanılmamasına çok dikkat edilmelidir.

Lavman Uygulanışı
Kozmik dönemde kür sabahı sulu lavman seti alınmalı ve bu şu şekilde uygulanmalıdır.
İki buçuk litre su kaynatılır. Daha sonra bu su vücut ısısına gelene kadar soğutulmaya alınır. Bu işlemin amacı suyun bakterilerden arındırılmasıdır. İki kaşık limon suyu ve elma sirkesi suya ilave katılır. Önce bu karışımın yarım litresi, sulu lavman setinin torbasına doldurulur. Lavman setinin hortumunun ağzı hafifçe yağlandıktan sonra anüse sokulur. Lavman setindeki suyun kalın bağırsağa dolması beklenir. Su bağırsağa dolduktan sonra en az 5 dakika kalın bağırsakta bekletilir. Erken boşaltım yapmak istemeseniz de ani hareket refleksi oluşabilir. Bu durumda boşaltım yapılabilir.

Bahsi geçen bu yazıdaki uygulamaların sorumluluğu tamamen size aittir. Sitemiz tarafından hiçbir sorumluluk kabul edilmemektedir. Daha geniş bilgi için doktorunuza baş vurunuz.

Bir önceki yazımız olan Kirpikleri Uzatmak İçin Şifalı Bitkiler başlıklı makalemizde kaş kirpik bakım yağı, kirpik besleyici ve kirpik ekimi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Diğer Yazılar

Bkz. , , , , , , , , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


dört × = 8