Romatizmaya Ne İyi Gelir | Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Bitkisel Tedavi ve Şifalı Bitkiler | Eklem Ağrıları

Yorum Yok
Anasayfa > Romatizmaya Ne İyi Gelir

Romatizmaya Ne İyi Gelir

Romatizmaya Ne İyi Gelir

Romatizma Hastalığı nedir?

Romatizma özellikle belirli bir yaşa gelmiş, nadiren de olsa genç insanların bile artık olağan bir hastalık olarak kabul ettikleri bir durumdur. Filmlere bile konu olmuş, nemli havalarda eklem ağrısı yapan romatizmaya iyi gelen bitkiler vardır. Yazımızda romatizma için şifalı bitkilere değinmeye özen gösterdik.

Romatizma için şifalı bitkiler nelerdir?

Halk arasında romatizma olarak bilinen romatoid artirit nedeniyle oluşan romatizmal ağrılarda, ağrı azaltıcı, kesici olarak lavanta ve lavanta yağı tavsiye edilmektedir. Elbette lavanta ve lavanta yağı tedavisinin uygulanabilmesi için hastanın beslenmesine dikkat etmesi gerekmektedir.

Romatizma için nasıl beslenmek gereklidir?

Günlük olarak tüketilen ve beyaz undan yapılan gıdaların yapımında kullanılan unun bir tip numarası bulunmaktadır. Yani kısaca yediğimiz ekmek, simit ve bunun gibi hamur işleri de kalite kalite sınıflandırılmaktadır. Durum böyle olunca hamur işi tüketen bireyler, bu tükettikleri unlu gıdaların hazırlanmasında kullanılan unun tip numarasına çok dikkat etmelidirler. Bilhassa tip numarası düşük olan buğday unundan yapılan besinlerden uzak durulmalıdır. Genel olarak tesislerde üretilen unlu mamüllerin yapımında kullanılan unların tip numaraları düşüktür. Bunun sebebi de fiyatının daha uygun olmasıdır. Un tipi ile romatizmanın alakası ise şu şekilde açıklanmaktadır; Lavanta, romatizma ağrılarınızı azaltmak hatta romatizma ağrılarını kesmek için, vücudunuzdaki prostaglandin adlı, romatizmanın sebep olduğu maddeyi azaltmaya çalışır, tip numarası düşük olan unlar ise bu maddeyi arttırıcı rol oynarlar. İki etkenin birbiri ile çeliştiği nokta da burasıdır.

Eğer lavanta kullanmadan, yediğiniz hamur işleri ununun tip numarasına dikkat edip tüketilirse, ağrıların azaldığı gözlemlenecektir. Mümkün mertebe ekmek, şeker ve tuz dan uzak durmak ise sağlık için uygun olan bir beslenme alışkanlığıdır..

Sağlıklı günler.

Bir önceki yazımız olan Kirpikleri Uzatmak İçin Şifalı Bitkiler başlıklı makalemizde kaş kirpik bakım yağı, kirpik besleyici ve kirpik ekimi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Diğer Yazılar

Bkz. , , , , , , , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


sekiz × = 8