Şeker Hastalığına İyi Gelen Besinler | Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Bitkisel Tedavi ve Şifalı Bitkiler | Bitkisel Tedavi

Yorum Yok
Anasayfa > Şeker Hastalığına İyi Gelen Besinler

Şeker Hastalığına İyi Gelen Besinler

Şeker Hastalığına İyi Gelen Besinler

Şeker hastalığından bir diğer adıyla diyabet hastalığından muzdarip olan okuyucularımız için bazı bilgiler vereceğiz ve daha önce hiç duymadığınız, şeker diyatet hastalığına iyi gelen şifalı bitkisel bir karışım olan altınotu kürünü sizlere anlatacağız.

Şeker hastalığı altınotu kürü bizzat Şevki Güngör tarafından bu hastalıktan muzdarip olan kişiler için anlatılmıştır. Şevki Güngör tarafından tarifi verilen altın otu kürüne yakından bakalım.

Şeker Hastalığı Altınotu Kürü Nasıl Hazırlanır?

Altınotu kürü için gerekli malzemeler 1 bardak su, 3 – 4 çiçek altınotu ve 1 tatlı kaşığı bal yer almaktadır. Malzemeleriniz hazır ise küçük bir tencerede suyu iyice kaynatın. Ardından kaynayan suyun içine altınotu atın ve suyun 5 dakika daha kaynamasını bekleyin. Hazırladığınız bu karşımın günde 2 defa aç karnına içilmesi gerekmektedir. Eğer karışım size çok acı geldiyse bal ile tatlandırabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken husus, şeker hastalığı altınotu kürünün aç karnına içilmesi gerekiyor. Karışımın mucidi Güngör tarafından yapılan açıklamalarda bu hususun göz ardı edilmemesi gerektiği ve kürün aç karnına içilmesinin oldukça önemli olduğu belirtiliyor.

Şevki Güngör tarafından yapılan başka bir açıklama da bütün bitki çaylarının yemek yedikten 20 ya da 30 dakika sonra içilmesi şeklinde. Çünkü çay yapraklarında yer alan asit, yenilen yemeklerin sindirilmesini zorlaştırmakta. Bu nedenle yemekten hemen sonra çay içilmemesine dikkat edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Menopoz Sıkıntıları başlıklı makalemizde kadınlarda menopoz dönemi, liken planus bitkisel tedavi ve menopoz belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Diğer Yazılar

Bkz. , , , , , , , , , , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


× üç = 18