Sivilce İzleri Nasıl Geçer | Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Bitkisel Tedavi ve Şifalı Bitkiler | Cilt Bakımı

2 Yorum
Anasayfa > Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Cildinizin en önemli parçası olan yüzünüzün sivilce lekelerinden kurtulmasını ister misiniz? Üstelik bunun için de hiçbir kimyasal içerikli ürün kullanmanıza gerek yok. Bildiğiniz gibi kimyasal içerikli ürünler cildinizde istenmeyen ve kalıcı etkiler ortaya çıkartabilir. Yüzünüzde meydana gelen sivilce lekelerini de bitkisel içerikli karışımlar ile yok etme niyetindeyseniz, açıklayacağımız bu karışımı uygulamanız yeterli. Kolayca ve bir an önce istenen sonuçları elde edeceksiniz.

Şifalı Bitkilerle Sivilce Lekeleri Nasıl Yok Edilir?

Şifalı bitkiler ile yapılan karışımlar doğru uygulandıkları takdirde sivilce lekelerini kısa sürede ortadan kaldırabilir. Hali hazırda piyasada satılan cilt bakım ürünleri kimyasal madde içerdiklerinde ötürü cildinizde bir takım bozukluklar meydana gelmesine neden olabiliyor. Cilt kremlerinin bu yanı pek bilinmiyor ve bu yüzden pek çok kullanıcı tarafından hala kullanılmaya devam ediliyor. Bitkisel karışımlar ise kimyasal maddelerden uzak ve tamamen bitkisel olan yapıları sayesinde gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir.

Sivilce lekeleri ile savaşmak için hazırlanacak karışımın içeriği 2 sap civanperçemi, 1 tutam ısırgan otu yaprağı, 1 tatlı kaşığı kadar karabaş otu, 5 ya da 6 adet papatya ve 1 tutam kekikten oluşmaktadır. Karışımın hazırlanması esnasında ilk olarak yapılması gereken tüm malzemelerin bir su bardağı kadar kaynar su içine atılıp demlenmesini beklemek. Daha sonra kaynar suyun ılıması beklenir ve malzemeler süzülür. Elde ettiğimiz dem(sıvı) cam bir kavanoz içerisine alınır ve buzdolabında bekletilir. Buzdolabında bekleyen karışım, iyice temizlenmiş cilde pamuk yardımı ile uygulanmalıdır. Bu işlem bir hafta kadar devam ettirilir. Hazırladığınız bitkisel sivilce losyonu cildin tamamen temizlenmesine yardımcı olmakta, gözenekleri açmakta ve bunun yanında yüzde sivilceden eser bırakmamaktadır.

Eğer sivilce lekeleri ile başınız belada ise tarifini vermiş olduğumuz losyon işinizi görecek ve sivilce lekelerini tamamen ortadan kaldıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Şeker Hastalığına İyi Gelen Besinler başlıklı makalemizde diyabet hastalığı, diyabette beslenme ve seker hastalari ne yemeli hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Diğer Yazılar

Bkz. , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar (2 Yorum)

  1. özlem diyor ki:

    anlamadığım şu ki karışımın suyunu süzdük ya suyunu mu kullanacağız posasını mı

  2. zeynep diyor ki:

    Bu bitkisel cilt losyonu gercekten kafama yattı gibi cok tesekkur ederim gercekten denicem

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


dört × = 4